Są takie osoby, które kochają książki. Co więcej, w ich życiu nie ma miejsca na żadne inne miłostki, ponieważ książki zajmują całe ich serce. Szkoda tylko, że takich osób jest coraz mniej. W świecie, gdzie technologia zaczyna grać pierwsze skrzypce, książki muszą bardzo mocno bronić się przed całkowitym zapomnieniem. Na szczęście zapowiadany koniec słowa pisanego na kartce, nie nastąpił, a my nadal możemy cieszyć się wieloma genialnymi powieściami literackimi. Wśród nich pojawiła się książka pt. “Bibliotekarka z Saint-Malo” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/bibliotekarka-z-saint-malo-mario-escobar). Autorem tej książki jest niezrównany Mario Escobar.

Historyk i historia najnowsza

Mario Escobar to jedno z ostatnich odkryć rynku literackiego. Poświadczyć mogą to osoby, które miały już przyjemność czytać “Dzieci żółtej gwiazdy”, czy też “Kołysankę z Auschwitz”. Kto jeszcze nie miał przyjemności czytać tych książek, ten nawet nie wie jak dużo stracił. Niesamowite bestsellery, które do dzisiaj cieszą się wielką popularnością. Mario Escobar to historyk, którego specjalizacją jest historia współczesna. Autor postanowił ze swojej pasji zrobić swoją pasję, dzięki czemu jeszcze z większą przyjemnością zabiera się do wykonywania swoich obowiązków. Jego dotychczasowe książki okazały się hitem. A jak to będzie w przypadku “Bibliotekarka z Saint-Malo“?

Pasjonatka literatury

Jocelyn to wielka pasjonatka literatury. Po śmierci rodziców długo nie mogła dojść do siebie. W końcu udało jej się wyjść na prostą, ale zaatakowała ją choroba. W tych smutnych i dołujących chwilach zawsze towarzyszyły jej książki, dzięki którym nie raz znalazła w sobie chęć do działania. A czasy nie były spokojne. Jocelyn zatrudniła się na stanowisku bibliotekarki, co też dawało jej ogromną radość każdego dnia. W końcu kobieta poznała miłość swojego życia. Dzień ślubu okazał się najsmutniejszym dniem w jej życiu, bowiem to właśnie wtedy doszło do wybuchu wojny. Wkrótce jej świeżo poślubiony mąż został wezwany na front, a kobieta znowu musiała zmagać się z samotnością. Do tego został wydany rozkaz zniszczenia zakazanych książek. Miał go wykonać Hermann von Choltiz, niemiecki kapitan. To właśnie on trafia do biblioteki Jocelyn. Kobieta jest w stanie oddać życie za to, aby nie niszczyć tak cennych książek. Na jaw wychodzi jedna, bardzo dziwna dla niej rzecz. Hermann sam jest miłośnikiem literatury i nie ma sił wypełniać powierzonego mu rozkazu. Tylko, że w innym przypadku naraża się na gniew ze strony Hitlera. Co w związku z tym wyniknie? Odpowiedź wszyscy znajdą w książce.